Żeń-szeń? Nie zapominaj o swojskim pyłku sosnowym…
Sosna pyli w okresie wiosennym (maj), zatem jest to idealny czas na zainteresowanie się dobrymi dla człowieka właściwościami tego dobrodziejstwa natury. Dużo dowiedzieliśmy się o właściwościach żeń-szenia, jednakże pyłek popularnego u nas drzewa wcale nie pozostaje od niego słabszy! Jakie przymioty wykazuje pyłek sosnowy i jak go prawidłowo stosować, by miał pozytywny bilans w przypadku naszego organizmu?
Pyłek sosnowy i wszystkie pozytywne działania
Autentyczny pyłek sosnowy wykazuje bardzo prozdrowotne oddziaływanie na cały organizm człowieka Cenimy orientalny korzeń żeń-szeń, a zupełnie ignorujemy przymioty swojskich roślin. Tak się składa, że dzięki pyłkowi sosnowemu możemy poprawić stan całego naszego ciała. Posiada działanie anti-aging, dlatego można go zaproponować osobom, które szukają rezultatów odmłodzenia. Dodatkowo pyłek sosnowy to naturalny środek kontrolujący wolne rodniki, przez co przyczynia się do powstrzymywania rozwoju nowotworów. Substancja ta jest korzystne w wielu dolegliwościach skórnych, takich jak na przykład zaczerwienienie czy wysypka. Zatem przydaje się do wszelkich suplementów diety na gładką skórę. Witalność organizmu leży nam na sercu, dlatego prawdopodobnie zaciekawi nas pyłek sosnowy w roli magazynu testosteronu. Ponadto działa kojąco i powoduje, że w dni robocze czujemy się jak gejzer aktywności i możemy być bardziej skoncentrowani na powierzonych nam przedsięwzięciach.
Używanie pyłku sosnowego
Dobroczynny pyłek sosnowy można stosować na bardzo wiele różnych sposobów. Zebrany podczas spaceru w lesie sosnowym daje poczucie korzystania z z naturalnego wytworu, jednak pyłek sosnowy nabyty w dobrej aptece lub sklepie z dietetyką będzie miał dokładnie to samo oddziaływanie. Naturalny produkt stosuje się bezpośrednio do ust, nie zapominając o popiciu porcji, o ile mamy komplikacje z przełykaniem. To także świetny suplement do dań i napojów. Z tym że nie trzeba go przegotowywać ani traktować wrzątkiem, a jedynie mieszać z letnimi lub chłodnymi substancjami. Z pyłku sosnowego warto przyrządzić także mocniejszy napitek. Wystarczy „przyprawić” go spirytusem, a następnie na dłuższy czas przenieść w zacienione miejsce.