Rozejdźmy się w zgodzie, czyli w jaki sposób można sprawnie uzyskać rozwód?
Proces rozwodowy, przy prawidłowym przebiegu, może zakończyć się nawet po jednej wizycie w sądzie. Aby w krótkim czasie sfinalizować postanowienie o rozwodzie, dobrze jest skorzystać z pomocy adwokata, który pomoże w sprawnym zakończeniu. Co poza tym można zrobić, by uniknąć długiej batalii o uzyskanie rozwodu?
Czym jest tak naprawdę rozstanie bez orzekania o winie?
Rozwodem bez orzekania o winie nazywana jest sytuacja, gdy w czasie postępowania rozwodowego małżonkowie zgadzają się w kwestii rozwodu i nie wskazują winowajcy rozpadu małżeństwa. Taki ruch zwykle wpływa na bieg postępowania dowodowego. W sytuacji kiedy którykolwiek z małżonków nie godzi się na rozstanie wyłącznie ze swojej winy, chce udowodnić swoja niewinność, a wraz z dostarczaniem kolejnych dowodów przedłuża się czas postępowania. Receptą na ekspresowy rozwód jest więc porozumienie między małżonkami.
Pozew rozwodowy – jak go stworzyć?
Efektem nadmiaru formalności jest zazwyczaj zakłopotanie. Poza tym, jeżeli dokumentacja nie jest prawidłowa, przyczynia się to do komplikacji i znacznie opóźnia proces, także ten rozwodowy. Opóźnień da się uniknąć dostarczając do sądu prawidłową dokumentację, co może ułatwić pomoc specjalisty. By odszukać taką osobę można wpisać sieci konkretne hasło, przykładowo adwokta rozwód kraków rozwód albo adwokat Gdańsk.
Jeżeli pozew skierowany do sądu będzie dobrze przygotowany oraz uzupełniony, wtedy sąd szybciej rozpozna sprawę. Gotowe szablony wszystkich pism sądowych są dostępne w sieci, lecz znacznie prostsze będzie udanie się do specjalisty.
Opłata za rozwód również ma ogromne znaczenie
Terminowo uiszczona płatność za rozwód prowadzi do tego, że Sąd nie będzie wzywał strony do jej uzupełnienia lub uiszczenia, co skraca oczekiwania na wyznaczenie terminu rozprawy. Jednocześnie z pozwem o rozwód możliwe jest złożenie wniosku o zwolnienie od uiszczania płatności kwoty wymaganej przy składaniu pozwu o rozwód. Wspomniany wniosek prawdopodobnie opóźni sprawę rozwodową, ponieważ Sąd zanim zajmie się sprawą wpierw będzie musiał wydać postanowienie w sprawie wnioskowanego zwolnienia z opłaty sądowej.